Výuka

  • ZŠ Třebízského v síti

Exkurze no NZM v Praze

Datum: 26. dubna 2019 Autor: Krejčiříková Kategorie: Fotogalerie , Projekty , Výuka , Ze života školy

Žáci 7. a 9. ročníku se zúčastnili vzdělávacího programu "Voda v krajině" v Národním zemědělském muzeu v Praze. Průběh návštěvy muzea zpracovali sedmáci do přiložené společné prezentace.

Číst dále

Road Show v hodině chemie v 9. tř.

Road Show v hodině chemie v 9. tř.

Datum: 22. února 2019 Autor: Kuzní­ková Kategorie: Oznámení rodičům , Výuka , Ze života školy

Dne 18.2.2019 se na naší škole uskutečnila Akce "Road Show" v rámci SPŠCH Pardubice on the road. Jedná o popularizačně-naučný projekt společnosti Synthos a.s. Kralupy nad Vltavou a Střední průmyslové školy chemické Pardubice. Žákům IX.A byly poutavou formou přiblíženy efektní chemické pokusy, přičemž byl kladen velký důraz i na pochopení principu těchto chemických pokusů.

Číst dále

Adventní Drážďany a okolí - 29. 11. 2018

Adventní Drážďany a okolí - 29. 11. 2018

Datum: 4. prosince 2018 Autor: Kuzní­ková Kategorie: Oznámení rodičům , Výuka , Ze života školy

Drážďany jsou nazývány „Florencie na Labi“ především díky nádherným barokním stavbám, které nemají v Německu obdoby. Jsou také hlavním městem spolkové země Sasko. Větší část tohoto krásného města byla v roce 1945 při bombardování spojeneckým letectvem zničena, drážďanským patriotům se však podařila jejich úžasná obnova a dnes se můžeme potěšit opravenými paláci, kostely a užívat si života v centru tohoto čtvrtého ...

Číst dále

Hodina moderní chemie

Hodina moderní chemie

Datum: 29. listopadu 2018 Autor: Krejčiříková Kategorie: Fotogalerie , Výuka , Ze života školy

Číst dále

Designblock

Datum: 1. listopadu 2018 Autor: Kuzní­ková Kategorie: Výuka

V pátek 26.10. navštívili žáci 8. a 9.třídy v rámci předmětů výtvarná výchova a Design a konstruování výstavu Designblok na Výstavišti v Praze. Výstava Designblok (Prague International Design Festival) je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě. Naši žáci měli možnost zhlédnout tvorbu špičkových designérů, módních návrhářů a výrobců,prototypy nových výrobků i prezentace studentů uměleckých škol.

Číst dále